Корекційний психолог

Корекційний психолог займається з дітками в яких є складнощі з навчанням, комунікацією, опануванням соціальних норм та функціональних навичок . Мова йде про дітей з затримкою психічного або мовленнєвого розвитку, з інтелектуальними порушеннями, РАС, СДУГ, синдромом Дауна, ДЦП та інше. Зазвичай, таким дітям необхідний особливий комплекс методів задля ефективної соціалізації та подолання труднощів.

Заняття зі спеціалістом сприяють:

  • покращенню пізнавальної активності і розвитку психічних процесів;
  • опануванню навичок функціонального використання предметів;
  • розвитку соціальних навичок;
  • подоланню проблемної поведінки;
  • формуванню навичок самообслуговування;
  • розвитку психомоторики та сенсорних процесів;

Якщо ви помічаєте у дитини складнощі з опануванням вікових навичок, взаємодією з однолітками або дорослими, розумінням мови, вольовою сферою, то найкраще буде одразу звернутися за консультацією до фахівця, щоб корекційний психолог провів діагностику, а не чекати на дитячий садок або школу. Багато світових досліджень говорить про найкращу ефективність саме раннього втручання, адже саме до 3-4 років компенсаційні можливості нашого мозку на високому рівні, а це означає що наша допомога в цьому віці буде найефективніша та ми можемо уникнути багатьох можливих вторинних ускладнень.

На початку співпраці сім’ї та психолога, після встановлення контакту з дитиною, спеціаліст проводить декілька діагностичних занять. Під час обстеження виявляються наявні труднощі та проблеми, які можуть виникнути, якщо вчасно не скоригувати їх. Після цього планується процес інтервенції, який здійснюється в проведенні корекційно-розвиваючих занять. Паралельно с процесом навчання йде динамічне спостереження за корекційним процесом і станом дитини, ведеться консультування батьків. Психолог завжди працює в тісній співпраці з батьками. У найменших діток батьки присутні на заняттях, що дає можливість відстежувати успіхи та складнощі дитини. Крім того, робота корекційного психолога спрямована на навчання батьків основним прийомам, які можуть бути необхідні для самостійних занять з дитиною вдома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *