«Пінцетний» захват – це дія, яку ми здійснюємо за допомогою трьох пальців руки (великого, вказівного і середнього). Маленькій дитині потрібно повчитися, щоб освоїти це вміння.
Отже, 5 цікавих ігор на формування «пінцетного захвату».
Ігри з піпетками.
Піпетки – чудовий матеріал для розвитку «пінцетного» захвату, який необхідний для ефективного захоплення ручки і олівця для письма та малювання.
Граємо з дитиною- покращуємо дрібну моторику, розвиваємо координацію око-рука, увагу і концентрацію!
Ігри з перекладанням різних предметів.
Формуємо пінцетний захват з раннього дитинства. Пропонуємо дитині дрібні знайомі і нові предмети перекладати з однієї ємності в іншу.
Для того, щоб зробити дане заняття більш цікавим і мульти-сенсорним, кладіть дрібні предмети у воду або пісок / рис.
Покращуємо дрібну моторику, координацію око-рука, моторне планування, взаємодію обох рук і увагу!
Порада від логопеда: Називайте дитині предмет, його колір і застосування. Якщо це тварина, називаємо разом із дитиною як вона говорить, викликаємо звуконаслідування, запускаємо мовлення.
Ігри з прищіпками.
Різноманітні сенсорні ігри з прищіпками дуже корисні для розвитку мілкої моторики, «пінцетного» захвату. Адже розтиснути прищіпку без застосування «пінцетного» захвату дуже складно.
Прикрасьте прищіпками будинок: повісьте їх на шторах, на рушниках, на покривалах – нехай малюк автоматизує навичку постійно.
Ігри з мозаїкою.
У кого з нас в дитинстві не було мозаїки ?! Вважається, що саме мозаїка – перша іграшка майбутніх математиків і дизайнерів. Вона відмінно розвиває просторове мислення, а також вчить відчувати колір і його відтінки. Мозаїка розвиває фантазію, дрібну моторику і, звичайно, пінцетний захват.
Чим дрібніше мозаїка – тим складніше з нею грати, отже, її розмір і форма повинні підбиратися суворо за віком дитини.
Ігри з викладанням різних дрібних предметів по лініям. Дорослий малює просту лінію, фігуру – малюк викладає камінці, гудзики, різні дрібні предмети по лініям.