Дрібна моторика: розвиток “пінцетного захвату”

«Пінцетний» захват – це дія, яку ми здійснюємо за допомогою трьох пальців руки (великого, вказівного і середнього). Маленькій дитині потрібно повчитися, щоб освоїти це вміння.

Отже, 5 цікавих ігор на формування «пінцетного захвату».

Ігри з піпетками.

Піпетки – чудовий матеріал для розвитку «пінцетного» захвату, який необхідний для ефективного захоплення ручки і олівця для письма та малювання.

Граємо з дитиною- покращуємо дрібну моторику, розвиваємо координацію око-рука, увагу і концентрацію!

Дрібна моторика - Ігри з піпетками

Ігри з перекладанням різних предметів.

Формуємо пінцетний захват з раннього дитинства. Пропонуємо дитині дрібні знайомі і нові предмети перекладати з однієї ємності в іншу.

Для того, щоб зробити дане заняття більш цікавим і мульти-сенсорним, кладіть дрібні предмети у воду або пісок / рис.

Покращуємо дрібну моторику, координацію око-рука, моторне планування, взаємодію обох рук і увагу!

Порада від логопеда: Називайте дитині предмет, його колір і застосування. Якщо це тварина, називаємо разом із дитиною як вона говорить, викликаємо звуконаслідування, запускаємо мовлення.

Ігри з прищіпками.

Різноманітні сенсорні ігри з прищіпками дуже корисні для розвитку мілкої моторики, «пінцетного» захвату. Адже розтиснути прищіпку без застосування «пінцетного» захвату дуже складно.

Прикрасьте прищіпками будинок: повісьте їх на шторах, на рушниках, на покривалах – нехай малюк автоматизує навичку постійно.

Ігри з мозаїкою.

У кого з нас в дитинстві не було мозаїки ?! Вважається, що саме мозаїка – перша іграшка майбутніх математиків і дизайнерів. Вона відмінно розвиває просторове мислення, а також вчить відчувати колір і його відтінки. Мозаїка розвиває фантазію, дрібну моторику і, звичайно, пінцетний захват.

Чим дрібніше мозаїка – тим складніше з нею грати, отже, її розмір і форма повинні підбиратися суворо за віком дитини.

Ігри з викладанням різних дрібних предметів по лініям. Дорослий малює просту лінію, фігуру – малюк викладає камінці, гудзики, різні дрібні предмети по лініям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *