Чи готова Ваша дитина до школи?

Коли дитина має іти до школи? В 6 чи 7 років?
Чи готова моя дитина до школи?
Чи потрібно готуватися до школи ? Як правильно це робити аби не відбити бажання до навчання і дитині не було нудно на уроках?

Ці, та багато інших питань починають турбувати батьків десь за рік –два до школи. Спробуємо відповісти на них.

Коли моїй дитині йти до школи? в 6 чи 7 років?

Відповідь дуже проста і одночасно складна – батькам потрібно орієнтуватися не на вік дитини, а на її готовність до школи. Деякі діти готові в 6 років йти до школи, деякі навіть в 7 років не готові до школи.

Отже , що таке готовність до школи ? і чи готова моя дитина до школи?

Якщо просто,  готовність до школи– це певні навички, які мають бути сформовані у дитини до початку навчання у школі.

Що має бути сформовано у дитини до школи?

Графічні навички

Дитина має правильно тримати олівець або ручку без зайвого тиску і напруження. Має вміти креслити горизонтальні, вертикальні лінії, замальовувати не виходячи за межі об’єктів.

На що впливає відсутність або недорозвиток графічних навичок? – На почерк.

Простір

Майбутній першокласник має розуміти такі просторові поняття як: високо-низько, право-ліво, перед, за і т.п. Виконувати прості інструкції поклади яблуко справа, зліва, перед, за, на, в коробку і т.п. Чому це так важливо? Дуже просто. Якщо у дитини не сформовані просторові навички, вона не зможе правильно писати, буде плутати розташування елементів літер під час письма.

Пам’ять, увага

У дитина має бути здатність утримувати увагу на виконуваному завданні 15-20 хв. Чому це важливо? Без довільної уваги не можливе навчання чомусь новому в будь-якій сфері. В школі кількість нової для дитини інформації різко зростає. Якщо у дитини є проблеми з концентрацією уваги, її обов’язково потрібно розвивати.

Пам’ять. Чому важливо розвивати всі види пам’яті ще до початку шкільного навчання? Тому що, саме на запам’ятовуванні та відтворенні інформації тримається весь процес навчання. Будь то танці, в яких потрібно запам’ятати послідовність рухів, чи іноземна мова, в якій без достатнього розвитку слухо-мовленнєвої пам’яті ніяк.

Мислення та знання про навколишній світ

Чи вміє дитина описати сюжетну картинку?  Чи сформовані узагальнюючі поняття ( фрукти, тварини, меблі і т.п )? Чи виконує дитина завдання по типу «4 зайвий»? Чи виконує дитина завдання на логіку згідно віку?

Мовлення

Вади мовлення у дітей і їх вплив на навчання у школі – тема об’ємна і складна. Однозначно рівень розвитку мовлення прямо впливає на навчання у школі. Коротко зауважимо – мовлення у дитини 6-7 років має бути, як у дорослої людини, тобто повністю сформоване, з усіма звуками «на своїх місцях» і без ніяких граматичних помилок по типу ( зелений трава, я бачу собака і т.п). Всі помилки в усному мовленні перейдуть у письмо та читання. 

Емоційна готовність

Чи хоче дитина іти до школи, вчитися та пізнавати щось нове і досягати результатів? Чи готова дитина до підвищення до неї вимог, ніж це було у садочку? Чи організована дитина та самостійна, чи дисциплінована дитина? Чи сформовані у неї навички самообслуговування? Ці, та багато інших питань відносяться до емоційної готовності дитини до школи.

А як щодо читання, математичних навичок, письма?

Формально не має зараз у школах співбесід, ніхто не перевіряє чи вміє дитина читати, але неформально від майбутніх першачків очікують, що вони вже будуть знати літери і вміти читати склади, вміти рахувати в межах 10. Зауважимо лише,  чим краще дитина буде підготовлена до школи, тим легше буде їй і її батькам в цей складний і відповідальний рік переходу від дошкільника до учня.

Отже, чи потрібно готуватися до школи?

Наша відповідь – Так потрібно.

  • зі спеціалістом ( вчителем, логопедом), якщо є якісь несформовані вище зазначені навички.
  • з батьками, якщо у батьків є час і таке бажання, а у дитини мотивація до занять вдома.

Якщо Вашій дитині потрібна допомога спеціалістів, ласкаво запрошуємо до нашого простору.

Групу підготовки до школи веде вчитель-дефектолог, вчитель початкових класів по програмі (НУШ) з досвідом роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Ми пропонуємо такі напрямки роботи у нашому просторі:

  • Підготовка до школи для дітей 5-6 років, які підуть до школи в наступному році ( 150 грн / година , 2 р. на тиждень).
  • Експрес-підготовка до школи та супровід дітей 1 класу (для дітей, які в цьому році ідуть до школи і не мали змоги підготуватися до школи) (150 грн / година, 2 р. на тиждень)
  • Підготовка до школи для дітей з особливими освітніми потребами ( 250 грн / 1.5 години, 2 р. на тиждень).

Важливо, набір в корекційну групу проводиться після попередньої безкоштовної бесіди з вчителем, для визначення готовності працювати дитини у групі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *