Що має говорити дитина у 2 роки, або чи варто чекати 3 років?

Коли діти починають розмовляти ?
Скільки слів повинна знати дитина в 2, 3 роки ?
Що має говорити дитина у 2 роки ?
Коли з`являється фразове мовлення ? Коли дитина починає говорити реченнями ? Як зрозуміти, що у дитини затримка мовлення ?

Такі питання часто задають батьки, якщо дитина не розмовляє. Або батьки просто хочуть впевнитися, що розвиток дитини протікає згідно нормам.

Що ж таке норма? Норма – це правило або зразок, який діє в певній сфері

В любій сфері нашого життя є поняття норми. Якщо ми говоримо, наприклад, про медицину, то є певні показники норми. Наприклад норми цукру в крові, норми артеріального тиску згідно віку і т.п.

Так само існують норми розвитку мовлення дитини або як ще часто їх називають Вікові етапи розвитку мовлення дитини. Якщо коротко, основне, що мають знати батьки про етапи розвитку мовлення у дітей це те, що:

  1. Лепет з`являється у дитини у період 6 – 8 місяців;
  2. Перші слова ( лепетні слова) з`являються у дитини в 1 – 1.5 року;
  3. Перша фраза (прості речення з двох лепетних слів) в 2 – 2.5 роки;
  4. Зв`язне мовлення ближче до 3 років.
MOVAє. Вчусь розуміти мовлення

Чи варто чекати 3 років, якщо дитина не розмовляє? На це питання, однозначної відповіді, немає. Адже тільки батьки можуть приймати таке рішення. Часто можна почути, що всі оточуючі довкола кажуть одні й ті ж  фрази: «Дитина не розмовляє у 2, 3 роки? Нічого страшного хлопчики пізніше починають розмовляти; кожна дитина індивідуальна – розговориться коли піде у дитячий садок; почекайте 3 років; наш тато, (дідусь) почав розмовляти у 4 роки відразу фразами».  

Як правило, ці поради можна почути від людей без фахової освіти, тобто не від спеціалістів в сфері мовлення (логопедів). Метою даної статті, не є переконати батьків не чекати 3 років. Основна мета – поділитися фаховою інформацією з батьками. Адже вчасно отримана достовірна інформація напряму впливає на прийняття того чи іншого рішення людиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *